Szkolenie rowerowe na górskim rowerze elektrycznym - Beskidy

Beskidy – odkryj je na nowo na górskim rowerze elektrycznym

Szkolenia rowerowe na górskich rowerach elektrycznych (EMTB) dla grup początkujących, które organizujemy w Beskidach są okazją do przeżycia wspaniałej przygody, zaznania sporej ilości ruchu i  bliskiego obcowania z górską przyrodą. 

Podczas weekendowego szkolenia MTB nauczysz się m.in. wykorzystywać napęd elektryczny roweru górskiego do sprawnego poruszania się w górskim terenie i przeżyjesz wspaniałą górską przygodę rowerową. Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników samodzielności w obsłudze i panowaniu nad górskim rowerem elektrycznym w terenie górskim oraz zapoznanie ich z najciekawszymi wariantami tras w Beskidzie Śląskim.

Nasze jednodniowe lub dwudniowe szkolenia na górskich rowerach elektrycznych odbywają się w każdy weekend czerwca, lipca,  sierpnia i września w Szczyrku. Zajrzyj na nasz kalendarz szkoleń i zarezerwuj termin pasujący Tobie. Szczegółowy program weekendowych wycieczek szkoleniowych w Szczyrku pomoże Ci bliżej poznać ich charakter. Na naszym blogu, dowiedz się również, dlaczego według nas, górskie rowery elektryczne będą zdobywać w nadchodzących latach coraz większą popularność.

Jakie szkolenie rowerowe znajdziesz w naszej ofercie?

W naszej ofercie znajdują się dwudniowe szkolenia weekendowe odbywające się w każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca, sierpnia i września. W ramach szkolenia zapewniamy dwa noclegi w Skiturowej Chacie w Szczyku.

Szkolenia są doskonałą okazją do poznania dyscypliny kolarstwa górskiego uprawianego na elektrycznych rowerach MTB (EMTB). Udział w każdym naszym szkoleniu EMTB jest również szansą na odbycie dwóch malowniczych wycieczek po Beskidach. Zapraszamy zatem wszystkich kochających góry i jazdę na rowerze!

Każde dwudniowe weekendowe szkolenie EMTB składaja się z:

-dwóch wycieczek szkoleniowych (w sobota i w niedzielę) – 8 godzin szkolenia przez weekend

-elektryczny rower górski na pełnym zawieszeniu (Trek lub Haibike) na czas szkoleń

-dwa noclegi w Skiturowej Chacie (z pt/sob i z sob/nd)

Kto może wziąć udział w szkoleniu z jazdy na górskich rowerach elektrycznych?

Nasze szkolenia z jazdy po górach na rowerach elektrycznych zaprojektowaliśmy z myślą o wszystkich osobach, które chcą bliżej poznać tę dyscyplinę sportu. Być może masz już za sobą swoją pierwszą jazdę na “elektryku”, ale chciałbyś sprawdzić jak jeździ się nim po górach? Nasze kursy rowerowe są do tego świetną okazją. Dokładamy wszelkich starań by nauka jazdy na rowerze elektrycznym w górach była dla uczestników naszych szkoleń czystą przyjemnością i jesteśmy pewni, że 99% z was poradzi sobie wyśmienicie. Na szkolenie może zapisać się osoba w każdym wieku a nasze tempo jazdy zawsze dostosowujemy do najsłabszego uczestnika w grupie. Żeby wziąć udział w szkoleniu wystarczy przeciętna umiejętność jazdy na rowerze. Jeśli przeraża Cię perspektywa zjazdu ze stromych zboczy na rowerze – nie obawiaj się! Nie trzeba być doskonałym zjazdowcem, żeby czuć się pewnie na szkoleniu – nasi przewodnicy rowerowi dostosują poziom trudności trasy do umiejętności wszystkich uczestników.

Czy w szkoleniu mogą wziąć udział dzieci?

Osoba poniżej 18 roku życia może wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem, że będzie jej towarzyszyć opiekun/rodzic. Jeśli latem lub zimą chodzisz ze swoim dzieckiem po górach i jeździ ono sprawnie na rowerze to nasze szkolenia mogą okazać się doskonałą pomysłem na aktywnie i rodzinnie spędzony w pięknym górskim otoczeniu.

Jaką kondycją trzeba dysponować żeby wziąć udział w szkoleniu?

Podczas jednego dnia szkoleniowego potrafimy pokonać z uczestnikami nawet 1000 m w pionie. Choć wydawać by się mogło, że to dużo, silnik elektryczny pomaga dużo łatwiej niż o własnych siłach pokonać górskie podjazdy. Tempo jakim jeździmy jest spokojne i uzależnione od kondycji i możliwości fizycznych uczestników. Po drodze robimy tzw. przystanki szkoleniowe. Jest to okazja do tego by porozmawiać o technice jazdy i sprzęcie, ale również by odpocząć i posilić się.  Dłuższy odpoczynek zwykle ma miejsce w schronisku górskim, gdzie uczestnicy docierają na rowerach. 

Reasumując, jeśli latem lub zimą zdarza Ci się okazjonalnie chodzić po górach to na pewno poradzisz sobie na naszym szkoleniu. Jazda na górskim rowerze elektrycznym jest porównywalna do wysiłku wykonywanego podczas typowego górskiego trekkingu. Warto podkreślić, że każda wycieczka szkoleniowa z nami to okazja by odbyć fantastyczny trening rowerowy MTB, który podniesie Twoje umiejętności w jazdy w górskim terenie i pozwoli odkryć piękne trasy w Beskidzie Śląskim.

Wypożyczanie elektrycznego roweru górskiego na czas szkolenia

Nie musisz posiadać własnego elektryka, żeby wziąć udział w kursie. Póki co, rowery z napędem elektrycznym wyposażone w pełną amortyzację (na takich będziesz się u nas szkolić) są bardzo drogie i nie każdego stać na posiadanie własnego sprzętu. To jednak nic nie szkodzi! Skiturowa Chata w Szczyrku zapewnia wysokiej klasy elektryczne rowery górskie na czas szkolenia. Współpracujemy z miejscową wypożyczalnią górskich rowerów renomowanych marek takich jak Trek oraz Haibike by zapewnić uczestnikom najwyższej klasy sprzęt na czas szkoleń.

Gdy zdecydujesz się na odbycie z nami szkolenia, będziemy prosić Cię o wypełnienie naszego formularza rezerwacyjnego. W formularzu zapytamy m.in. o Twój wzrost, wagę oraz doświadczenie w jeździe na rowerze w terenie górskim. Dzięki tym informacjom, przewodnik rowerowy będzie mógł odpowiednio dobrać i dopasować dla Ciebie sprzęt w dzień Twojego szkolenia.

Podczas kursu możesz również szkolić się na własnym sprzęcie jeśli go już posiadasz. 

Gdzie zapewniony jest nocleg?

Sobotnio-niedzielne dwudniowe szkolenia MTB w Beskidach organizujemy w Skiturowej Chacie w Szczyrku. Obiekt zlokalizowany jest nieopodal licznych ścieżek rowerowych i słynnych kolarskich podjazdów Beskidu Śląskiego. Zaledwie 2 km od Chaty znajduje się kompleks ścieżek rowerowych Szczyrk Enduro Trails oraz dziesiątki atrakcyjnych widokowo szlaków turystycznych. Wnętrza obiektu noclegowego utrzymane są w górskim klimacie. Ze wspólnego salonu, tarasu oraz każdej z sypialni rozciąga się niesamowity widok na dolinę Szczyrku oraz na szczyt góry Skrzyczne. Do dyspozycji gości jest wspólny salon oraz kuchnia. Pokoje, w których nocują uczestnicy są dwuosobowe. Jeśli planujesz odbyć szkolenie wspólnie ze swoim partnerem/partnerką lub chciałbyś mieć swój własny pokój na wyłączność to prosimy poinformuj nas o tym w formularzu rezerwacyjnym w końcowej sekcji pt. informacje dla organizatora. Poinformujemy Cię wówczas szybko czy będzie możliwe zapewnienie miejsca w wybranej przez Ciebie konfiguracji i w odpowiadającym Ci terminie.

Czy podczas naszych szkoleń zapewnione są posiłki?

Nie, posiłki nie są zapewnione. Do dyspozycji uczestników jest natomiast w pełni wyposażona kuchnia i jadalnia Skiturowej Chaty. W niedalekiej odległości od obiektu znajduje się też kilka chętnie uczęszczanych restauracji: Freeride Bar, Markowa Destylarnia, Bar Kaprys oraz Green Pub. Trening rowerowy MTB to setki spalonych kalorii. By je uzupełnić w szczególności polecamy wyjątkowo klimatyczną miejscówkę nieopodal Skiturowej Chaty – Freeride Bar w Szczyrku.

Czy zapewniony jest parking?

Dla uczestników naszych szkoleń EMTB miejsce parkingowe zapewnione jest na terenie obiektu. 

Jak zarezerwować miejsce na naszym szkoleniu EMTB w Beskidach?

Żeby zapewnić sobie miejsce na szkoleniu EMTB wystarczy wybrać interesujący Cię termin szkolenia. Terminów jest na prawdę sporo bo szkolenia organizujemy co weekend od początku czerwca aż do końca września. W menu na stronie głównej naszej strony internetowej wejdź w zakładkę: kalendarz imprez > szkolenia EMTB i po wejściu na stronę kalendarza wybierz interesujący Cię termin kursu. Po kliknięciu przycisku ZAPISZ SIĘ otworzy się formularz rezerwacyjny. Wypełnij go i kliknij przycisk “wyślij” a my po otrzymaniu Twojego formularza skontaktujemy się z Tobą w celu dokończenia rezerwacji.

W związku z tym, że jesteśmy bazą szkoleniową miejsce noclegowe w Skiturowej Chacie zapewnione jest w pierwszej kolejności osobom biorącym udział w szkoleniach. By zagwarantować sobie miejsce na jednym z naszych szkoleń sugerujemy wypełnienie formularza rezerwacyjnego przynajmniej na dwa tygodnie przed terminem kursu. Dokonanie zgłoszenia w późniejszym terminie jest możliwe, jednak zmniejsza się ilość dostępnych miejsc lub mogą być one już niedostępne.

Dlaczego warto wybrać się w góry na rowerze elektrycznym i dlaczego jazda po górach na elektryku zyskuje na popularności?

Rower elektryczny dostarcza wiele radości. Dowiedz się dlaczego uważamy, że powinieneś spróbować jazdy na nim.

Zabawa dla każdego

Nadszedł zmierz czasów, w których jedynie rowerowi zapaleńcy z mocarną kondycją mogli wspinać się na szczyty gór, odczuwać satysfakcję z pokonywania długich krętych podjazdów i podziwiać spektakularne widoki z beskidzkich przełęczy. Ci, którzy dotychczas podczas wypadów rowerowych nie mogli nadążyć za swoimi kolegami i koleżankami posiadającymi lepszą kondycję, dzięki górskim rowerom elektrycznym wreszcie mogą spędzić fantastyczny dzień na rowerze w towarzystwie przyjaciół bez zostawania w tyle, jednocześnie odczuwając wielką radość z jazdy po górach. 

E-bike to rewolucja pod wieloma względami. Wśród osób, które z różnych powodów zaprzestały aktywności fizycznej, pragnących wrócić do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia po dłuższej przerwie przesiadka na elektryczny rower MTB to doskonałe rozwiązanie. Na świecie, coraz częściej korzysta się też z rowerów elektrycznych w celu powrotu do formy po różnego rodzaju kontuzjach układu mięśniowo-szkieletowego oraz podczas rehabilitacji czy rekonwalescencji. Osoby starsze, dla których pokonanie podjazdów w górach było jak wejście na Mount Everest, dzięki rowerom wyposażonym w silnik elektryczny mogą cieszyć się jazdą na rowerze również w pofałdowanym górskim terenie. O ile na płaskim terenie rower elektryczny nie rewolucjonizuje kolarstwa, w górach to juz zupełnie inna bajka.

Jazda na e-bajku to przede wszystkim wielka przyjemność. Trening MTB na górskich elektrykach stwarza szansę by jechać dłużej, zwiedzić więcej i odkryć miejsca, w które nie dotarlibyśmy na zwykłym rowerze.

Trening MTB na elektryku nie dla leniwych

Jeśli myślisz, że górski rower elektryczny sam wwiezie Cię na szczyt góry i wykona za Ciebie całą pracę to jesteś w błędzie. To prawda, że silnik elektryczny zintegrowany z rowerem wspomaga Cię, kiedy pedałujesz po górę, jednak w dalszym ciągu musisz pedałować i używać swoich mięśni by rower poruszał się do przodu. Możesz dobierać poziom wspomagania za pomocą trzech trybów dostępnych na manetce kierownicy Twojego roweru: ECO, TRAIL oraz BOOST. Jeśli chcesz potrenować ciężej i porządnie się zmęczyć włącz tryb ECO. Jeśli pragniesz połączyć umiarkowany wysiłek i dobrą zabawę bez przeforsowania, przełącz rower na tryb TRAIL. A jeśli zbliżasz się do wyjątkowo stromego podjazdu użyj prawdziwego turbodoładowania i uruchom tryb BOOST, który da Ci prawdziwego kopa. 

Jak widzisz, na górskim rowerze elektrycznym sam decydujesz jak bardzo chcesz się zmęczyć. W trybie TRAIL, w którym jeździ się za zwyczaj najwięcej, wyjazd na większość beskidzkich szczytów Beskidu Śląskiego to porządny wysiłek. Nie licz na to, że podczas jazdy się nie spocisz. Tętno na pewno będzie przyśpieszone, mięśnie będą pracować, a Twoje ciało dotleni się jak podczas wspinaczki na zwykłym rowerze. 

Pojedź dalej, eksploruj więcej

Dzisiejsze e-bajki wyposażane są w baterię, które wystarczają na 4-5 godzin intensywnej jazdy górskimi ścieżkami. W tym czasie, korzystając z siły dodatkowych watów pochodzących z silnika elektrycznego, który wspomaga pracę Twoich nóg, jesteś w stanie przemierzyć nawet 30-40 km w terenie górskim podczas jednej wycieczki. Ten kto kiedykolwiek miał okazję pokonać taki dystans w górzystym terenie na zwykłym rowerze górskim wie, że jest to nie lada wyczyn. Tak długie przejazdy górskimi ścieżkami wymagają od rowerzysty stalowej kondycji i wielkiego zacięcia. 

Na e-bajku sprawa wygląda inaczej. Dystans 30 km w górzystym terenie może pokonać prawie każdy. NIe ma znaczenia wiek. Radę dają starsze dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Słabsza kondycja rowerzysty nie jest problemem. Pamiętaj, że górski rower elektryczny ma trzy tryby wspomagania, które włączasz w zależności od aktualnych warunków na trasie i dostosowujesz do własnych możliwości.

Czy przyszło by Ci do głowy odwiedzić na rowerze górskie schronisko na zwykłym rowerze? A co powiesz na dwa schroniska zlokalizowane na dwóch różnych szczytach tego samego dnia? Pewnie większość osób uznała by taki ekstremalny wyczyn. Całkiem słusznie! Jednak na górskim rowerze elektrycznym taka trasa jest w zasięgu każdego o przeciętnej kondycji! 

To tylko pierwszy z brzegu przykład na wykorzystanie e-bajków. Możliwości ich wykorzystania są nieskończone a ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia. Jedno jest pewne. Na e-bajku pojedziesz dalej i zobaczysz więcej pięknej górskiej przyrody. Za to właśnie w Skiturowej Chacie kochamy e-bajki. Za możliwość nieskończonej i nieograniczonej eksploracji terenu. Poznania miejsc, które bez górskich rowerów MTB pozostałyby nieodkryte.

Czy dam radę?

Nauka jazdy na rowerze górskim to obszerny temat, który można omawiać całymi tygodniami. Nasze szkolenia zaprojektowaliśmy z myślą o początkujących amatorach jazdy na rowerze w terenie górskim. Dlatego każdorazowo trasę naszych wycieczek szkoleniowych dobieramy do Twoich umiejętności. Nie martw się o trudne technicznie zjazdy ani przesadnie strome podjazdy. Naszym celem jest zabranie Cię w piękne miejsca byś mógł poznać potencjał drzemiący w elektrycznych rowerach MTB a nie zniechęcenie Cię. Chcemy pokazać Ci nasze ulubione miejscówki w Beskidzie Śląskim i zarazić Cię pasją do kolarstwa górskiego. Przy okazji nauczysz się podstaw jazdy górskimi ścieżkami. Zadbamy o to byś opanował prawidłową technikę jazdy podczas umiarkowanych podjazdów i zjazdów, pokonywał sprawnie przeszkody, przyjmował prawidłową pozycję na rowerze w rozmaitych sytuacjach terenowych. Nasze szkolenia mają przede wszystkim zbliżyć Cię do beskidzkiej przyrody i dać Ci okazję do aktywnie spędzonego weekendu. Chcemy by czas spędzony razem na rowerach zainspirował naszych uczestników do kontynuowania przygody rowerowej w górach.

Jak sie przygotować?

Jeśli dawno nie jeździłeś na rowerze a planujesz wziąć udział naszym szkoleniu EMTB w Szczyrku to zalecamy w tygodniu poprzedzającym przyjazd co drugi dzień odbyć ok 10 km przejażdżkę w terenie. Twój okoliczny park miejski lub pobliski las będzie idealną miejscówką na przygotowanie przed przyjazdem w Beskidy. Dwa lub trzy przejażdżki w terenie pozwolą przypomnieć sobie jazdę i oswoić z dłuższą pracą mięśni nóg. Dwie lub trzy przejażdżki w tygodniu poprzedzającym przyjazd w zupełności wystarczą. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz takiej możliwości to nic nie szkodzi. Na pewno również świetnie poradzisz sobie na naszym szkoleniu i będziesz czerpał z niego radość. Nauka jazdy na rowerze górskim to prawdziwy fun!

Na nasz nasze szkolenia obowiązkowo musisz przywieźć ze sobą kask. Warto również zabrać ze sobą niewielki plecak, do którego podczas szkolenia schowasz jedzenie, picie, telefon, kluczyki do auta, portfel i dodatkową warstwę ubioru. 

Na szkoleniach poruszamy się często w terenie położonym powyżej 1000 m .n.p.m. gdzie pogoda lubi szybko się zmieniać. Warto mieć ze sobą lekką warstwę przeciwdeszczową. Na pewno nie zaszkodzi jeśli będziesz mieć ze sobą rękawiczki rowerowe. Jazda po górach nie oszczędza dłoni, które trzymają mocno kierownicę podczas zjazdów. i 

Czego nauczysz się na naszym dwudniowym kurskie E-MTB dla początkujących?

 • prawidłowa pozycja na rowerze (wysokość siodełka, reach)
 • co zabrać ze sobą na całodniową wycieczkę rowerową w górach
 • jak ubrać się na całodniową wycieczkę rowerową w górach
 • jak planować bezpieczną wycieczkę rowerową w górach 
 • jak prawidłowo ustawić stopień amortyzacji względem własnej wagi
 • jak operować wspomaganiem silnika elektrycznego w górskim rowerze elektrycznym
 • jak najlepiej wykorzystać wspomaganie silnika elektrycznego do jazdy w różnych warunkach terenowych
 • jak przyjąć prawidłową pozycję na rowerze podczas podjazdów
 • jak skutecznie pokonywać podjazdy w terenie i dobierać tempo
 • jak prawidłowo dobierać kadencję  
 • jak skutecznie pokonywać trudne technicznie podjazdy
 • jak przyjąć prawidłową pozycje podczas zjazdów
 • jak pokonywać przeszkody terenowe
 • jak zjeżdżać z drobnych uskoków
 • jak bezpiecznie hamować na różnych nawierzchniach spotykanych w górach
 • jak wybierać tor jazdy
 • technika jazdy ścieżkami enduro (Enduro Trails) 
 • jak bezpiecznie wykonać niewielki skok
 • dla zainteresowanych: jak myć napęd w górskim rowerze elektrycznym, propozycje rekomendowanych tras w Beskidzie Śląskim

Co mówią o nas uczestnicy naszych kursów?

 • positive review  Po prostu WOW! Pierwszy raz próbowaliśmy z żoną skiturinigu i to, że wybraliśmy na swojego instruktora Tomka ze Skiturowej chaty to był strzał w dziesiątkę! Świetny, otwarty i mega pozytywny człowiek, profesjonalista, który w łatwy sposób wprowadził nas w tajniki skiturowego świata i pozwolił na nowo odkryć Beskid Śląski. Polecam serdecznie każdemu kto chciałby zacząć swoją przygodę ze skiturami!

  Kamil Krawczyk Avatar Kamil Krawczyk
  27 stycznia 2020

  positive review  Fantastyczne przyjęcie. Fantastyczna organizacja. Super polecam Irek Kaczmarski

  Ireneusz Kaczmarski Avatar Ireneusz Kaczmarski
  21 lutego 2020

  positive review  Super atmosfera i ludzie z pasją👏👏👏👌👌👌Profesjonalne podejście do tematu skiturów.Tomek- prowadzący szkolenie to swój człowiek😀 Szkoda że tak krótko byłem.Napewno odwiedze Skiturową Chatę.Polecam w 100%

  Tomasz Bonk Avatar Tomasz Bonk
  19 stycznia 2020
 • positive review  Świetna atmosfera i profesjonalne podejście do tematu. Polecam! 😊

  Radek Wochal Avatar Radek Wochal
  9 lutego 2020

  positive review  Ludzie z prawdziwą pasją, którą skutecznie zarażają innych! Polecam szkolenie skiturowe, świetna wycieczka w fajnej atmosferze, dostosowana do możliwości wszystkich uczestników. Przewodnik Tomek dba o grupę i dużo doradza. Warto! Na pewno do ponownego odwiedzenia 🙂

  Piotr Sedzik Avatar Piotr Sedzik
  30 grudnia 2019

  positive review  Bardzo fajne miejsce, super ekipa !

  Paweł Szopowski Avatar Paweł Szopowski
  20 stycznia 2020
 • positive review  Świetne miejsce i jeszcze fajniejsza ekipa!

  Olga Knap Avatar Olga Knap
  19 stycznia 2020

  positive review  Absolutly great first ski touring experience with Tomek! He is an experienced ski-tourer that will make you feel safe right away. He knows the region well, and you will learn a lot. The accomodation is an absolute wonder with amazing views of the valley, and very cosy when the snow is falling outside. And all at affordable and legit prices. Stop thinking, just book it!

  Jason Moisio Avatar Jason Moisio
  13 lutego 2020

  positive review  Polecam!! Wszystko super profesjonalnie. Chętnie wrócimy na 🌃 🎿

  Klaudia Teclaw Avatar Klaudia Teclaw
  22 lutego 2020
 • positive review  Rewelacja! Wspaniałe miejsce 🙂

  Dominika De Avatar Dominika De
  26 grudnia 2019

  positive review  wspaniałe miejsce i instruktor Tomek !!! rewelacyjnie spędzony weekend! polecam!

  María Mari Avatar María Mari
  18 lutego 2020

  positive review  Świetne szkolenie, dobry sprzęt i zacna atmosfera całej wyprawy! Bardzo polecam.

  Olga Głuchowska-Stypka Avatar Olga Głuchowska-Stypka
  5 stycznia 2020
 • positive review  Świetna przygoda Skiturowa, super organizacja i atmosfera -Tomek dziękujemy!-profesjonalne podejście do tematu. Pozdrawiamy i polecamy !

  Kamila Marcinkiewicz Avatar Kamila Marcinkiewicz
  19 lutego 2020

  positive review  ❤️❤️❤️ świetny niezawodny sprzęt, super prowadzący. Fajna atmosfera. Polecam

  Katarzyna Mordyl Avatar Katarzyna Mordyl
  23 lutego 2020

  positive review  Super, pełen profesjonalizm, świetna atmosfera, polecam wszystkim!

  Anna Czaja Avatar Anna Czaja
  7 marca 2020
 • positive review  Great place to stay and start your adventures in the mountains around Szczyrk. The accommodation is beautiful, we really loved staying there. Tomek is a great host and superb guide, we have spend 2 beautiful days skitouring with him. Even took our dog with us one day and she loved it! if you feel like learning skitouring, it's definitely the right place to call. i offered the weekend at Skitourowa chata to my partner as his birthday present and he was super happy about it. Highly recommended!

  Klaudyna Lipnik Avatar Klaudyna Lipnik
  13 lutego 2020

  positive review  Szkolenie dla osób które chcą zacząć przygodę ze skiturem godne polecenia! Tomek przekazał w klarowny sposób wszystkie informację, dba również o bardzo fajnalą atmosferę w chacie i podczas wspinaczki. Polecam!

  Bartosz Stańkowski Avatar Bartosz Stańkowski
  18 lutego 2020

  positive review  Cudowne miejsce na rozpoczęcie przygody ze skiturami. 🙂 Fajna przygoda, duża dawka wiedzy, wspaniała atmosfera w Skiturowej Chacie i na wyprawie. Mega profesjonalnie i sympatycznie!

  Agata Kizny Avatar Agata Kizny
  7 stycznia 2020