Tomek Knapik

Instruktor skitouringu i przewodnik rowerowy po Beskidach

Emocje związane z narciarstwem towarzyszyły mi od najmłodszych lat. Dzisiaj, jako instruktor narciarstwa SITN-PZN i właściciel Biura Aktywnej Turystyki Sports Travel, dbam o to by pozytywnych emocji nie zabrakło uczestnikom organizowanych przez nas sportowo-turystycznych szkoleń i wyjazdów.

Wiedza na temat topografii Beskidów, którą zdobywałem w praktyce od najmłodszych lat, pozwoliła mi odkryć setki miejsc położonych z dala od utartych szlaków i tras narciarskich. 

Wierzę, że ruch i bliski kontakt z naturą to najlepsza recepta na życie w zdrowiu i osiągnięcie wewnętrznej harmonii. Sporty wydolnościowe takie jak kolarstwo górskie, ski-touring, trekking, czy biegi górskie, jeśli uprawiane regularnie i w sposób mądry, wpływają na nasz organizm niezwykle korzystnie. Jestem przekonany, że rozpoczęcie i podtrzymywanie aktywnego stylu życia to najlepsza życiowa inwestycja. 

Zapraszam Cię serdecznie do skorzystania z naszej aktywnej oferty wyjazdowej i szkoleniowej. 

Do zobaczenia w Skiturowej Chacie!

Kasia Górska

Instruktorka skitouringu i przewodnik rowerowy po Beskidach

dr nauk kultury fizycznej

wykładowca AWF Katowice

Trener Narciarstwa alpejskiego PZN

Instruktor Wykładowca PZN 

Współautorka programu nauczania narciarstwa SITN-PZN

Do roku 2020 członkini POL-SKI DEMO-TEAM

Instruktor Zawodowy PZN-ISIA

 

Ministra fota pro 1

Ewa Kołodziej 

Instruktorka kolarstwa szosowego i MTB

Jestem samozwańczą Ministrą Kolarstwa, ale choć samozwańczą, to jednak nie migam się od pracy, ani jej nie pozoruję. Zajmuję się szkoleniem osób chętnych nauczyć się jeździć poprawnie na rowerze. Wciągam w kolarstwo kobiety. Uczę je jazdy w grupie. Zbudowałam fantastyczną żeńską społeczność, pracując kilka lat nad rozwojem babskiego kolarstwa: od udowadniania kobietom, że “tak, na pewno znajdą w tygodniu ten czas dla siebie”, przez uświadomienie im, że “przecież dadzą radę na rowerze, że załapią to jak jeździć”, aż po pomoc w budowaniu formy pod ich pierwszy szosowy wyścig. Sama wiele lat ścigałam się. Co prawda najdłużej na MTB, ale od czterech lat startuje w zawodach na szosie.

Jestem instruktorką kolarstwa oraz indoor cycling, autorką mazowieckiego, ale znanego w całej Polsce eventu #babskaszosowaśrodazMinistrą, który w pierwszym terminie miał frekwencję na poziomie 6-8 dziewczyn a dziś to nawet 40-50 kobiet biorących udział w jednej kolarskiej ustawce. 

Wymyśliłam szkolenia dla zupełnie początkujących kobiet, takich które nie mają jeszcze roweru, ale pragną spróbować jazdy na szosie. Zorganizowałam więc dla nich możliwość wypożyczenia roweru szosowego na czas szkolenia. 

Mam fioła na punkcie bezpieczeństwa na drodze – podczas zajęć skupiam się głównie na tym aspekcie.

Prowadzę też treningi koedukacyjne dla obu płci. Pomagam wybrać rower, kask i inne niezbędne rzeczy. Staram się krzewić pozytywy w kolarstwie, dlatego teraz krzewię w tym moim pozytywnym kolarstwie pozytywny i aktywny Szczyrk.

Zrzut ekranu 2020-07-03 o 18.56.06

Łukasz Urbanek

Instruktor skitouringu i przewodnik rowerowy po Beskidach

Zawodowy ratownik GOPR 

medalista Mistrzostw Polski w Skialpiniźmie

instruktor ratownictwa górskiego

instruktor narciarstwa PZN

 

kacper pro na strone

Kacper Matuszczak

Instruktor MTB i przewodnik rowerowy po Beskidach

      Jestem młodym, ale szybko rozwijającym się zawodnikiem      zjazdowym. Mam już na swoim koncie fajne osiągnięcia, w tym między innymi: trzecie miejsce na zawodach Joy Ride 2020, drugi czas na Joy Ride 2021, szóste miejsce podczas Pucharu Kasiny oraz wygraną w Pucharze bike parku KARES w Czechach.

Podczas szkolenia nauczę Cię prawidłowo pokonywać bandy, dropy i przeróżne przeszkody terenowe. A może będziesz chciał podciągnąć umiejętności skakania na hopach w bike parku? Nie ma problemu! Nauczę Cię bezpiecznej i prawidłowej techniki odrywania się od ziemi.