Oferta szkoleń weekendowych

Oferta szkoleniowa w Beskidach
Skiturowa Chata Szkolenie Skiturowe
Szkolenie skiturowe w Beskidach
Skiturowa Chata Kominek
Skiturowa Chata wypożyczalnia
Skiturowa Chata pokój w szczycie
Oferta szkoleniowa w Beskidach
Skiturowa Chata Szkolenie Skiturowe
Szkolenie skiturowe w Beskidach
Skiturowa Chata Kominek
Skiturowa Chata wypożyczalnia
Skiturowa Chata pokój w szczycie
Poprzedni
Następny
Cloud Clouds Dawn
Cold Conifer Curve
Cloud Clouds Dawn
Cold Conifer Curve
Poprzedni
next Następny

Zapraszamy na skiturową przygodę w Beskidy!

Jeżeli po ciężkim tygodniu pracy potrzebujesz kontaktu z naturą i porządnej dawki ruchu, to weekendowe szkolenia mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Uwielbiamy sprawiać naszym klientom radość i zaznajamiać ich z najciekawszymi miejscami w Beskidach. Mamy tu mnóstwo fantastycznych tras skiturowych. Uwielbiamy też nietypowe wyzwania. Interesuje Cię wspinaczka i zjazd poza trasą, w dziewiczym śniegu? Czemu nie! A może chcesz wybrać sie do schroniska na Skrzycznem po zapadnięciu w zmroku? Wchodzimy w to. Wszystkie te opcje są możliwe jako rozwinięcie naszej oferty. 

Nie obawiaj się też ekstremalnych wyzwań. Dostosujemy się w pełni do Twojej aktualnej kondycji i możliwości. Nie wybieramy się (na razie) na lodowce w Alpach. Pamiętaj, że nasza oferta jest adresowana w pierwszej kolejności do początkujących i średnio zaawansowanych amatorów skituringu. Jeżeli więc dopiero rozpoczynasz swoją skiturową przygodę, wytłumaczymy Ci dokładnie jak używać sprzętu, na czy polega optymalna technika podejścia, jak rozłożyć siły itp. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie podczas zjazdu na nartach, wybierzemy dla Ciebie odpowiednią trasę do zjazdu. Twoje bezpieczeństwo i komfort są dla nas najważniejsze. 

Ski group doing touring at winter mountains on a sunny day against forest background. Ski season and winter sports concept

Cena weekendowego szkolenia skiturowego w Szczyrku(sobota+niedziela):

1200 PLN – szkolenie + komplet sprzętu + 2 noclegi

1000 PLN – szkolenie, własny sprzęt + 2 noclegi

900 PLN – szkolenie + komplet sprzętu, bez noclegów

550 PLN – szkolenie, własny sprzęt, bez noclegu

Długość pobytu:

2 dni / 2 noce

Poziom trudności:

Początkujący/średnio zaawansowany

Standard zakwaterowania:

“Skiturowa Chata” w Szczyrku 

Oceny:

4.5/5

Dlaczego warto?

Active woman with backpack in the fresh powder snow, ski touring on the snowy slopes. Backpacker backcountry skier in the mountains, Carpathians, Transylvania, Romania, Europe

Ramowy program dnia szkolenia skiturowego w Szczyrku

09:00  Zbiórka w Skiturowej Chacie (wyłącznie dla osób wypożyczających i dopasowujących sprzęt skiturowy na czas szkolenia).

09:00 – 9:45  Dobór i dopasowanie sprzętu, krótki instruktaż z obsługi sprzętu.

09:45 – 10:00  Przejście ze Skiturowej Chaty pod dolną stację kolei linowej na Skrzyczne.

10:00  Zbiórka pod kasami dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne dla wszystkich uczestników (dołączają osoby posiadające własny sprzęt skiturowy), omówienie trasy na dany dzień. Wariant trasy na dany dzień uzależniony będzie od aktualnego stanu pokrywy śnieżnej, warunków atmosferycznych i atrakcyjności poszczególnych tras*.

*Niektóre warianty mogą oznaczać konieczność opłacenia we własnym zakresie biletu na jeden odcinek kolei linowej lub/i przejazdu do innego punktu startowego wycieczki.  

10:15  Początek wycieczki szkoleniowej

Podczas wycieczki szkoleniowej nauczysz się m.in: jak przygotować narty i buty do podejścia, jak obsługiwać wiązania skiturowe, jak bezpiecznie podchodzić po trasie narciarskiej i poza nią, jak  poruszać się w sposób ergonomiczny na nartach skiturowych, jak wykorzystywać funkcje wiązania skiturowego do podchodzenia zboczami o różnym stopniu nachylenia, jak planować trasę skiturową, jak rozkładać siły podczas podejść i dopierać tempo, jak wybierać kierunek przejścia, jak trawersować strome zbocza, jak poruszać się zakosami, gdzie robić bezpieczne przystanki, jak dokonać zmiany kierunku na stromym zboczu wykonując tzw “kick-turn”, jak zakładać ślad o optymalnym kącie dla innych w świeżym śniegu, jak torować, jak bezpiecznie poruszać się w grupie, jak zakładać ściągać przechowywać suszyć foki, jak wpinać się do wiązań w głębokim śniegu, jak przyjąć prawidłową pozycję narciarską podczas zjazdu.

Podczas weekendowego szkolenia wariant trasy sobotniej i niedzielnej jest zawsze inny i dobrany tak, by zapoznać uczestników z nowymi trasami podejściowymi.

13:30 – 14:30 Dotarcie do Schroniska PTTK na Skrzycznem, obiad, czas na odpoczynek w schronisku.

14:30 – 15:00  Zjazd ze Skrzycznego trasami narciarskimi do dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne lub dolnej stacji Gondoli ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

15:00  Zakończenie dnia szkolenia, czas wolny.

Wariant 1: Szczyrk – Jaworzyna – Skrzyczne – Solisko

Wariant 2: Jaworzyna – Zbójnicka Kopa – Skrzyczne – Dolna stacja Gondoli SMR. 

Wariant 3: Solisko – Małe Skrzyczne – Skrzyczne – Dolna Stacja Gondoli TMR

Wariant 4: Czyrna – Zbójnicka Kopa – Skrzyczne – Dolna stacja kolei linowej COS

Wariant 5: Salmopol – Malinowska Skała – Skrzyczne – Solisko

Wariant 6: Parking w Dolinie Zimnika – Skrzyczne – Dolna stacja kolei linowej COS

Wariant 7: Malinów – Malinowska Skała – Małe Skrzyczne – Hala Skrzyczeńska – Solisko

“Skiturowa Chata” w Szczyrku

Schronisko PTTK na Skrzycznem 

Sesja nieruchomosci Szczyrk - Chata Skiturowa. Zdjecia architektury Bielsko Magia Obrazu

Obiekt noclegowy "Skiturowa Chata"

Obiekt położony jest w jednej z najlepszych lokalizacji w Szczyrku, 500 m od dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne. Malowniczo położona Skiturowa Chata to idealna baza wypadowa dla wycieczek skiturowych, rowerowych i pieszych. Z każdego pokoju w obiekcie rozpościera się panorama masywu góry Skrzyczne. Architektura obiektu i wystrój wnętrz to połączenie stylu modernistycznego z regionalnym stylem góralskim. 

Skiturowa Chata pokój z balkonem

Klimatyczne pokoje z widokiem na góry

Uczestnicy szkoleń skiturowych, którzy zdecydują się na pakiet BED lub FULL mieszkają w 2 i 3 osobowych pokojach z wygodnymi łóżkami. Z każdej sypialni podziwiać mogą górę Skrzyczne, koleje linowe i najważniejsze trasy szczyrkowskich ośrodków narciarskich. Do dyspozycji uczestników są również wspólna łazienka z wanną, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia oraz przestronny pokój kominkowy z dużym widokowym tarasem.

Chata Skiturowa - Narciarnia

Narciarnia z suszarnią butów

Na terenie obiektu znajduje się również wygodna narciarnia do przechowywania sprzętu oraz profesjonalna suszarka do butów narciarskich. Sprzęt skiturowy, który mają do dyspozycji podczas szkoleń nasi goście został starannie wyselekcjonowany by zapewnić najwyższy komfort użytkowania oraz przyjemność zarówno podczas podchodzenia jak i zjazdów. Sprzęt dobierany jest pod uczestnika indywidualnie na miejscu przez doświadczonego instruktora narciarstwa alpejskiego SITN-PZN.

Charakterystyka podejść i zjazdów

ok 30 KM

ok 2000 M

 OPIS TERENU SZKOLENIA

Masyw góry Skrzyczne to rozległy teren w obrębie Beskidu Śląskiego. Znajdują się na nim zbocza o różnym nachyleniu – od bardzo stromych po łagodne. Dobór trasy wycieczki skiturowej w danym dniu uzależniony będzie od warunków pogodowych (pokrywy śniegu, występowania mgły, siły wiatru) oraz poziomu umiejętności narciarskich uczestników oraz ich kondycji fizycznej. 

ATRAKCJE DLA UCZESTNIKÓW NIE BIORĄCYCH UDZIAŁU W WYCIECZKACH 

 • Wyjazd koleją linową na Skrzyczne (1224 m.n.p.m.)
 • Wizyta w Sanktuarium “Na Górce”
 • Kryty basen Centralny Ośrodek Sportu
 • Wyjazd Gondolą na Halę Skrzyczeńską i trekking do schroniska PTTK na Skrzycznem
 • Jazda na nartach w obrębie szczyrkowskich ośrodków narciarskich (40 km tras)
 • Bogata oferta gastronomicza w centrum Szczyrku (Restauracja Green Pub, Freeride Bar, Restauracja Destylarnia)
z23976863V,Szczyrk-Mountain-Resort
Kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską w Szczyrku

Jak przygotować się do wyjazdu?

OOOSPRZET 2

Szkolenia skiturowe trwają zwykle po kilka godzin dziennie i odbywają się w terenie górskim, w lepszej lub gorszej pogodzie i często z dala od infrastruktury narciarskiej. Warto więc zadbać o odpowiednie wyposażenie. Przygotowaliśmy dla was listę niezbędnych rzeczy do zabrania na nasz skiturowy wyjazd szkoleniowy w Szczyrku:

 • Bielizna termoaktywna –  Podczas wycieczki skiturowej wykonujemy znaczny wysiłek gdyż poruszamy się pod górę. To sprzyja intensywnemu poceniu się. Częstym błędem rozpoczynających przygodę ze skituringiem jest ubieranie na wycieczkę koszulki wykonanej z bawełny jako pierwszej warstwy przylegającej do ciała. Raz zawilgocona od potu bawełna pozostanie mokra już do końca dnia powodując dyskomfort i narażając nas na wychłodzenie. Jeśli mamy na sobie bieliznę termoaktywną, nadmiar potu jest odprowadzany i problem znika.
 • Softshell z windstopperem – Podczas podejścia, dobrym pomysłem jest założenie jako drugiej warstwy (na koszulkę termoaktywną) warstwy dogrzewającej  a jednocześnie również chroniącej od wiatru. Softshell z cienką polarową wyściółką po stronie wewnętrznej sprawdzi się idelanie.
 • Komin na szyję typu Buff – Buff to cienki, oddychający i elastyczny komin zakładany na szyję. Podczas aktywności w górach chroni naszą szyję przez przewianiem. Jego elastyczne właściwości powodują, że łatwo można go naciągnąć na dolną część twarzy co pozwala skutecznie chronić nie tylko szyję ale również brodę, policzki, usta i nos przed zimnym wiatrem i zacinającym śniegiem.
 • Plecak – Plecak stanowi bardzo ważny element naszego wyposażenia. Ma za zadanie pomieścić chociażby takie podstawowe rzeczy jak jedzenie, wodę, kurtkę, dodatkowe warstwy ubioru, telefon i termos z ciepłą herbatą. 
 • Ciepłe rękawice – Nawet jeśli podczas podejścia będzie nam ciepło i zdecydujemy się ściągnąć rękawice, podczas jazdy w dół na nartach to już zupełnie co innego – ciepłe rękawice są niezbędne.
 • Gogle narciarskie – Zdarza się, że wiatr i sypiący śnieg są na tyle intensywne, że kontynuowanie wycieczki bez gogli staje się niemożliwe
 • Telefon – Zabranie naładowanego telefonu ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa podczas sytuacji awaryjnych w górach
 • Jedzenie i picie: Podczas “foczenia” spalamy duże ilości kalorii i tracimy ogromne ilości wody z organizmu. Zabranie 1,5 litrowej butelki wody jest więc absolutnie niezbędne. Podobnie jest z jedzeniem. Baton energetyczny, kanapka, lub czekolada to rodzaj pożywienia, które należy mieć ze sobą podczas wycieczki skiturowej.
 • Krem z filtrem UV
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Lawinowe ABC (sonda, łopatka, detektor) – Choć podczas skiturowych wycieczek szkoleniowych w okolicach Szczyrku nie ma ryzyka zejścia lawin i nie trzeba wyposażać się w sondę, łopatkę i detektor lawinowy to warto w tym miejscu przypomnieć, że taki zestaw to podstawowe wyposażenie podczas wypraw skiturowych w wyższe góry (np. Tatry), gdzie ryzyko zejścia lawin istnieje. 

Masz pytanie? Napisz do nas lub zadzwoń.